Sepetim

Sepette ürün yok.

Protein Tozu Kilo Aldırır mı?

Protein Tozu Kilo Aldırır mı?

Proteinler, vücutta birçok hayati fonksiyonu üstlenir. Kasların ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, hormon ve enzim üretimi, doku onarımı üstlendiği görevlerden yalnızca birkaçıdır. Özellikle, ağır antrenman yapanların diyet programlarında protein tozu muhakkak yer alır. Çünkü besin alınmadığı durumlarda, vücut kasları yakıt olarak kullanır. Protein tozu ise yeterli besini sağladığından, bunu engellemektedir.

 Protein tozları içeriği yeterli miktarda amino asit, süt, yumurta ve soya proteini barındırır. Bir kaşık protein tozu, yaklaşık olarak 117 kaloridir. En uygun protein tozları içeriğinde %20 karbonhidrat, %80 ise protein içerir. Protein tozu kilo aldırır mı? Yanıtını içerikte bulunan karbonhidrat miktarı belirler diyebiliriz. İçinde %20 oranından az karbonhidrat barındıran protein tozları kilo aldırmamaktadır.

Protein Tozu Kilo Aldırır mı? 

Kilo vermeye yardımcı olan protein tozu metabolizmayı hızlandırmaktadır. Böylelikle, yağ yakımı da hızlanmış olur. Fakat protein tozunun amacı kas kütlesinin korunmasıdır. Genelde, kas inşası için tüketilir. Spor yapmıyorsanız, kilo kaybı etkisinden faydalanamayabilirsiniz. 

Protein tozundan maksimum verim alabilmek için egzersiz ve dengeli beslenmeyle desteklemeniz gerekir. Bu sayede kas oluşum düzeyiniz, en yüksek seviyelere çıkar. Kas üretirken, vücudunuz bir miktar ağırlık kazanır. Fakat bu durum vücudun yağlanması ve kilo alımı kadar hızlı gerçekleşmez. 

Protein tozu, 1 ayda maksimum 1 kg kas kazanımı sağlar. Bu süreci, spor disiplini, dengeli beslenme ve sabırla desteklemek şarttır. Protein tozları istenilmeyen kilo alımına sebep olmaz. Aksine güçlü kaslarınız, sizin daha fit görünmenize sebep olur. (Daha güçlü kaslar için en iyi protein tozları önerilerini inceleyin.)

Protein Tozu Ne İşe Yarar? Protein Tozu Kullanmak Zararlı mıdır?

Protein tozu hedef ve kullanım çeşitliliğine göre farklı etkilere sahiptir. 

Protein tozu faydaları şu şekildedir:

 • Protein tozunun en önemli faydası kas kaybını önlemesidir.
 • Kemik ve kasları güçlendirir. 
 • Kas onarımını destekler.
 • Vejetaryenlerin protein ihtiyacı protein tozu ile karşılanabilmektedir.
 • Kemik yoğunluğunu korumada etkilidir.
 • Hücre yenilenmesi ve onarımını destekler. 
 •  Kötü kolesterol (LDL) düşürülmesinde etkilidir.
 •  Trigliserit değerlerinin düzenlenmesinde etkilidir. 
 •  Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde rol alır.

Sağlıklı kilo almak isteyenler için Hepsi Protein Ekibi olarak, Protein tozu çeşitleri ve Gainer ürünlerini önermekteyiz. Gainer hakkında bilgi için tıklayın.

Protein tozları işlenmiş ürünlerdir. Kullanım dozu talimatlarına uygun olarak tüketilmelidir. Aşırı tüketim, protein tozu zararları ile karşılaşmanıza sebep olabilir. Nadir görülen etkileri, kalsiyum dengesizliği ve böbrek taşı riski araştırılmaktadır. Protein tozu kullanmadan önce bir uzman görüşü almanızı tavsiye etmekteyiz. 

Protein Tozu Nasıl Kullanılır?

Protein tozu kullanımı uzmanlar tarafından sabah tüketilmesi önerilir. Sabah alınan protein tozları, vücut içerisinde daha hızlı işlenebilmektedir. Yatmadan önce tüketilen ürünse, kas gelişimini hızlandırır.

Sporcular ise protein tozunu, antrenmandan sonra hemen tüketebilir. Bunun nedeni, spor sonrası metabolizma (kas yıkımı) evresini duraksatmaktır. 30-60 dk. içerisinde alınan protein tozu, kas yorgunluğunu gidererek, doku onarımını sağlar.  Antrenman günlerinde 3-4 doz protein tozu kullanılabilir. Tercihe göre su ya da meyve suyu gibi sıvı gıdalarla tüketebilirsiniz.

En İyi 5 Protein Tozu Önerisi
 • Redup Whey Pro
 • NutriKing Whey Protein
 • Natural Mutation Whey Protein
 • Biohiit Whey Protein
 • Biohiit WPC 70

Hepsi Protein en güvenilir protein tozları için hemen tıklayın.