Sepetim

Sepette ürün yok.

Karnitin (L-Carnitine)

Karnitin (L-Carnitine) vücuttaki yağ asitlerinin mitokondriye taşınmasında rol oynayan oldukça önemli bir bileşiktir. L-Karnitin ve D-Karnitin olmak üzere iki ayrı formda bulunabilen, L- Carnitine, vücut tarafından aktif bir şekilde enerji için harcanmakta ve kullanılmaktadır. Yağ asidi metabolizması adı verilen, vücut sağlığı için etkisi tartışılmaz bir göreve sahip olan karnitin, kısacası metabolizmada yağ yakımını arttırıcı etkisi ile dikkat çekmektedir. Tamamıyla bir amino asit olmayan ve bir vitamin türü olarak da ifade edilen karnitin, insan vücudunda karaciğer ve böbreklerde üretilmektedir.

Vücudun pek çok farklı yerinde saklanan bu amino asit, özellikle kişilerin enerji harcadığı durumlarda ortaya çıkarak vücudun bu bileşiği enerji olarak kullanması ile işlevini yerine getirmektedir. Özellikle yoğun spor ve antrenman gibi durumlarda vücut tarafından kullanılması ile vücutta eksikliğinin meydana gelmemesi adına vücudun üretemediği veyahut dışarıdan besin olarak alınan karnitinin yetersiz geldiği durumlarda veya tüm bunları daha da desteklemek adına L- Carnitine takviyelerinin kullanımı oldukça önemlidir.

L-carnitine takviyeleri, özellikle yoğun bir şekilde spor ve antrenman yapan, vücudunun sağlığını ve kas yapısını korumak için çaba gösteren ve aynı zamanda antrenman performansı konusunda destek isteyen kişiler tarafından oldukça tercih edilmektedir.

L-Carnitine Hangi Besinlerde Bulunur?

L-Carnitine hangi besinlerde bulunur? Sorusu, vücut için oldukça önemli bir işlevi bulunan bu amino asidin, vücutta üretiminin yanı sıra dışarıdan çeşitli besinler yoluyla alımının da mümkün olması sebebiyle kişiler tarafından bu besinlerin neler olduğunun öğrenilmesi adına en çok merak edilen sorulardan biridir. Öncelikle L-Carnitine, doğada birçok farklı besinde yer almaktadır.

En yoğun olarak, avokado ve kırmızı ette bulunan bu bileşik, özellikle hayvansal gıdalarda önemli miktarda bulunmakta ve kişiler bu sayede vücuduna enerji depolayabilmektedir. L-Carnitine bulunan besinler arasında şunlar yer almaktadır;

 • Avokado
 • Kırmızı Et
 • Beyaz peynir
 • Süt ve süt ürünleri
 • Haşlanmış tavuk göğsü
 • Balık

Gibi besinlerde özellikle önemli miktarda L-Carnitine barınmaktadır.

L-Carnitine Takviyesi Faydaları

L-Carnitine takviyesi, özellikle vücudun ihtiyacı olduğu karnitin amino asitinin özellikle sporcularda yoğun antrenman ve spor sonucunda vücutta azalması sebebiyle takviye olarak vücudun tekrardan bu amino asiti kazanmasını sağlamakta ve bu takviyeler kişilerin vücudunda birbirinden özel faydalar sağlamaktadır. Hepsiprotein.com adresini ziyaret ederek L-Carnitine takviyesi çeşitlerimizden birini, sizin zevk ve ihtiyacınıza uygun olabilecek pek çok çeşit arasından en uygun fiyatlarla tercih ederek birazdan bahsedeceğimiz harika faydalardan yararlanabilirsiniz. L-Carnitine takviyesi faydaları şunlardır;

 • Yağ asitlerinin mitokondriye taşınmasını sağlayarak yağ asidi metabolizmasında vücut adına önemli bir görev üstlenmektedir.
 • Antioksidan özelliğine sahiptir.
 • Yağ yakımını arttırma konusunda kişiler için harika bir yardım sağlamaktadır.
 • Kasları güçlendirmektedir.
 • Erkeklerin sperm hareketliliğini arttırmaktadır.
 • Yüksek tansiyon, diyabet gibi bağışıklık sistemi hastalıklarının tedavisinde kişilere destekçi olmaktadır.
 • B-12 ve C vitamini takviyeleri ile vücuttaki karnitin emilimi arttırılmaktadır.
 • Özellikle sporcular için oldukça gerekli bir takviye olan L-Carnitine, enerji üretiminde oynadığı etkin rol sebebiyle sporcuların performansını ve dayanıklılığını önemli ölçüde arttırmaktadır.
 • Sporcuların egzersiz veya antrenman sonrası iyileşme süreçlerini hızlandırmada oldukça etkilidir.
 • Kas ağrıları ve yaralanmalarını hafifletme ve ortadan kaldırmada etkilidir.
 • L-Carnitine takviyeleri, uygun bir diyet ve düzenli bir spor ile desteklendiğinde kişilerin yağ yakımına sağladığı etki sayesinde kilo vermelerine yardımcı olmaktadır.

L-Carnitine Fiyatları

L-Carnitine ürünleri, sitemiz üzerinde kişilerin zevk ve ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde pek çok farklı çeşit ve marka ile müşterilere sunulmaktadır. L-Carnitine fiyatları, sahip olduğu çeşitlilik sebebiyle birbirinden farklılık göstermektedir. Özellikle tercih edilecek olan L-Carnitine takviyesi çeşidinin tüketim kolaylığı ve gramajı, bu konuda fiyatı belirleyen unsurlarda başı çekerken, aynı zamanda içeriğinin zenginliği ve markalar tarafından da fiyat konusunda farklılıklar görülmesi mümkündür.

L-Carnitine fiyatları, ambalajların içerisinde kaç adet servis bulunduğuna ve hangi çeşit takviyenin tercih edildiğine göre de değişirken özellikle birbirinden farklı pek çok çeşidi bulabileceğiniz Hepsiprotein.com adresinde, Drink, Tüp, Shot, ampül gibi daha bir çok farklı form ve markadan birini en uygun fiyatlarla tercih edebilir, L-Carnitine takviyesi ile hem sporunuz hem de vücut sağlığınız için önemli bir destek alabilirsiniz.

L-Carnitine takviyeleri, çeşitli formlar, servis adeti, gramajı ve markalar dikkate alındığında ortalama olarak 200 ile 400 TL arasında bir fiyata sahiptir. Özellikle No Fat Thermo Carnitin, en sevilen ve en çok tercih edilen L-Carnitine takviyesi ürünlerimizden biri olarak en etkili sonuçlara sahip ürünlerden biridir ve yalnızca 399 TL’ye piyasaya göre çok uygun bir fiyata müşterilere sunulmaktadır.

L-Carnitine Ne İçin Kullanılır?

L-Carnitine ne için kullanılır? Sorusu, bu besin takviyesini kullanmak isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilen ve öğrenilmek istenen bir konudur. Öncelikle Karnitin takviyesinin kullanımı pek çok farklı sebep için kullanılabilmektedir. Farklı şekillerde farklı sonuçlar elde edebilmenizi sağlayan bu takviye, özellikle;

 • Kilo verme
 • Hız
 • Performans
 • Sağlık

Gibi amaçlar için kişiler tarafından tercih edilebilmektedir. Performans arttırmak için sporcular tarafından en çok tercih edilen takviyelerden olan yağ yakıcı karnitin, bu amaç için gün içerisinde doğal beslenmenin haricinde ek olarak takviye olarak kullanılmakta ve kişinin gün içerisinde bu takviyeyi kullanması, antrenman performansını önemli ölçüde arttırmaktadır. Özellikle daha fazla antrenman yapabilmek ve daha geç yorulmak adına önemli bir etkisi bulunan bu takviye, kişilere antrenman sırasında güç ve dayanıklılık sağlamaktadır.

Hız arttırmak için karnitin takviyelerinin kullanımı ise özellikle meyve suyu ile veya çeşitli hazır, aromalı L-Carnitine içecek takviyeleri ile yapılmakta, kişiler bu amaç için özellikle antrenmandan yarım saat kadar önce bu içeceği tüketerek sporunda hızı ve performansı önemli ölçüde desteklemektedir.

Son olarak kilo vermek amacıyla kullanılan L-Carnitine takviyelerinde ise kişiler, yemeklerle birlikte bu takviyeleri almakta ve bunu günde iki kez karbonhidratlı besinler eşliğinde yapmaktadır. Bu kullanımı ile karnitin takviyesi, kişilerin kaslarındaki karnitin düzeyini arttırmakta ve bu sayede vücudun yağ yakma süreci ve metabolizmasında harika bir etki yaratarak kişilerin bir diyet ve spor ile bu takviyeyi desteklediğinde kilo vermesini sağlamakta ve bu sürece destek olmaktadır.

En İyi L-Carnitine Markaları

Özellikle yoğun spor ve antrenman yapan kişiler, vücutlarında enerji harcama sebebiyle azalan karnitin amino asidini geri kazanmak ve aynı zamanda antrenman performansını her zaman en üst seviyede tutmak için L-Carnitine takviyesi ürünlerinden yararlanmaktadırlar. Ancak bu takviyeler konusunda özellikle kişinin kendine en uygun formu tercih etmesinin yanı sıra en doğru ve en iyi markaları bulması da, alacak olduğu etkiyi ve faydayı arttırma konusunda oldukça önem arz etmektedir.

En iyi L-Carnitine markaları konusunda her zaman Hepsiprotein.com’u tercih edebilirsiniz. Birbirinden kaliteli ve çok çeşitli takviye ürünlerimizden size en uygun olan formu seçtikten sonra piyasanın en iyi L-karnitin markalarından birini güvenle tercih edebilirsiniz. Özellikle internet sitemiz tarafından müşterilerimize sunulan piyasanın en kaliteli ve en iyi markalarından oluşan L-Carnitine takviyesi ürünleri listemizde şu markaları tercih edebilirsiniz;

 • Redup Nutrition
 • Nutriking
 • Biohiit
 • Natural Mutation

Gibi birbirinden özel markalara en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.