Sepetim

Sepette ürün yok.

Protein Tozu

Besin takviyelerinden birisi olan protein tozu içerisinde yüksek dozda protein bulundurmaktadır. Genellikle kas yoğunluğunu arttırmak üzere spor yapan kişilerin vücutlarında protein miktarı oldukça fazla azalmaktadır.

Bu nedenle Sporcuların vücutlarında genellikle protein miktarı sürekli olarak ihtiyaç duyulanın altında kalmaktadır. Vücudun ihtiyaç duyduğu protein miktarını protein tozu kullanarak arttırmak mümkündür.

Whey protein çeşidi genellikle süt ürünlerinde bulunmakta ve peynir altı suyu olarak da bilinmektedir. Whey proteini çeşitli ürünlerden almak mümkündür ancak spor yapan kişiler sürekli olarak vücutlarındaki bulunan proteini kullandıkları için besinlerden alabilecekleri protein miktarından çok daha fazlasına ihtiyaç duymaktadırlar.

Özellikle kas yoğunluğunu geliştirmeyi hedefleyen sporcuların vücutlarında protein eksikliği görüldüğü takdirde istedikleri kas yoğunluğuna ulaşmaları mümkün değildir. Bu nedenle bu kişilerin protein tozu kullanımı yapmaları oldukça önemlidir.

Protein takviyesi sıvı veya tablet formunda olabildiği gibi genellikle toz formunda daha çok kullanılmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz protein tozu takviyesini hepsiprotein.com web sitesi içerisinde yer alan ürünlerden herhangi birini tercih ederek hızlı ve güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz.

Organizmaların temel bileşenleri olan hücreler özellikle bölünebilme için fazla miktarda proteine ihtiyaç duymaktadırlar. Bu nedenle vücutta protein eksikliği görülen kişilerde hücre bölünmesi en alt seviyelere indiği için kasların gelişimine yardımcı olacak hücreler de çoğu alamamakta bu nedenle de kas yoğunluğu artırılmaktadır. Kategorimizden protein tozu fiyatları konusunda bilgi sahibi olabilir en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Hepsiprotein.com olarak en iyi protein tozu çeşitlerini en uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz.

Proteinleri Besin Olarak Nelerden Alabiliriz?

Proteinlerin besin olarak alabileceğimiz maddeler aslında gün içinde sürekli olarak tükettiğimiz ürünler olmaktadır. Ancak bu ürünlerin kullanımı vücudun ihtiyaç duyduğu proteini karşılayacak miktarda olmalı daha azı veya daha fazlası olmamalıdır.

Özellikle aktif spor yapan kişilerin vücutları daha fazla protein ihtiyacı duydukları için egzersiz sırasında protein kaynağı olan besinleri daha fazla tüketmeleri gerekmektedir. Protein kaynakları şöyle sıralanabilir;

 • Çökelek
 • Balık
 • Peynir
 • Süt
 • Yoğurt
 • Kırmızı Et
 • Tavuk
 • Fasulye
 • Bezelye
 • Mısır
 • Pişmiş Ispanak
 • Karabuğday
 • Chia Tohumu
 • Kinoa
 • Kuşkonmaz
 • Brokoli

Bu ürünlerin tüketimiyle vücuda protein alımı gerçekleştirilebilmektedir ancak yüksek düzeyde protein miktarına sahip olmadıkları için protein tozu takviyesi ile birlikte tüketilmeleri çok daha faydalı olacaktır.

Protein Tozu Ne İşe Yarar?

Politiğin tozu ne işe yarar? Sorusuna cevap olarak vücudun ihtiyaç duyduğu protein miktarını sağladığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra özellikle ağır spor yapan kişilerin kas kütlelerinin yoğunluğunu arttırmak için de protein tozu kullanımına ihtiyaç duyduklarını söylemek mümkündür.

Besin takviyesi olan bu ürünler vücuda ek protein sağlayarak kas kütlesinde artışı hızlandırmakta ve hedeflenen sonuca ulaşmayı kolaylaştırmaktadır. Protein tozu kullanımı genellikle sporcular tarafından daha çok tercih edilse de ilerleyen yaşlarla birlikte yaşlıların da kas kaybının önlemek için protein tozu kullanımı yapılmalıdır.

Bilindiği üzere kas kütlesi üzerindeki en önemli madde proteinlerdir. Bu durumda vücutta protein eksikliği görülmesi halinde vücudun halihazırdaki kas kütleleri erimekte ve yeniden kas oluşumu çok daha zor hale gelmektedir.

Aynı zamanda protein tozu kullanımı kilo vermeyi hedefleyen kişiler içinde oldukça önemlidir. Vücut için oldukça doyurucu bir madde olan protein kullanan kişilerin kendini tok hissetmesine yardımcı olarak daha az besin tüketimi sağlamakta ve böylece kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Ancak protein takviyesi kullanırken mutlaka düzenli olarak egzersiz yapmaya ve aşırı karbonhidrat tüketiminden korunmaya özen gösterilmesi gerekmektedir.

Protein Tozu Takviyesinin Faydaları

Vücut geliştirme sırasında ihtiyaç duyulan protein miktarını protein tozu takviye ürünler ile karşılaşmak mümkündür. hepsiprotein.com sitesi içerisinde yer alan geniş ürün yelpazesinden herhangi birini satın alarak protein tozunun vücut için sağladığı faydalardan yararlanılabilir. Protein tozu takviyesinin faydaları şöyledir;

 • Glutatyon seviyesini yükseltir
 • Kolesterolün düzenli yükselmesine yardımcı olur
 • Kanda yüksek miktarda bulunan trigliserit düzeyini arttırır.
 • Kötü kolesterol seviyesini düşürür.

Bunun yanı sıra vücutta diş nerede veya diş etlerinde de ciddi oranda protein ihtiyacı bulunmaktadır. Bu nedenle ağız ve diş sağlığı için, vücut fonksiyonlarının korunması için, kas ve dokuların gelişimi için veya birçok sağlık noktası için vücutta protein miktarının tam olması gerekmektedir.

Bu nedenle vücuda protein eksikliği meydana geldiğinde herhangi bir rahatsızlık veya sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmamak için protein tozu takviyesi kullanımı yapmak gerekmektedir.

Birçok farklı marka tarafından üretilmekte olan protein tozları özellikle alan kişilerin yaptığı yorumlar sonrasında en çok tercih edilen markalar içerisinde West nutrition, redup, Powertech ve NutriKing markaları yer almaktadır.

Özellikle besin takviyesi üzerine vücudun ihtiyaç duyduğu tüm maddeleri hepsiprotein.com stresi içerisinden hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Özellikle aromalı ve aromasız seçenekler ile satılan protein tozları aynı zamanda farklı gramaj ve servis sayısında da satılmaktadır. Bu nedenle ihtiyaç duyduğunuz servis sayısında ve seçenekteki protein tozunu uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Whey Protein Tozunu Kimler Kullanabilir?

Whey proteini kullanımı yapacak olan kişilerin özellikle aktif olarak protein harcamakta olmaları veya vücutlarında protein miktarının az olması gerekmektedir. whey protein tozunu kullanabilecek kişiler içerisinde güç antrenmanı yapanlar, yarışçılar, vejetaryenler, atletler, yarışçılar, sporcular, kilo vermeyi hedefleyen kişiler ve vücut geliştirmek isteyen kişiler bulunmaktadır.

Whey Protein

Whey proteini protein çeşitleri içerisinde hızlı emilimi sayesinde sporcuların düzenli olarak ihtiyaç duydukları protein miktarını sağlamaktadır. %80’i kazein ve %20’si peynir altı suyu olan iki farklı proteinden oluşan whey proteini içerisinde 2 farklı protein çeşidi barındırmaktadır.

Whey protein tozu takviyesi kullanarak vücudun ihtiyaç duyduğu protein miktarını sağlamak mümkündür. Peynir altı suyu olarak da bilinen whey proteini genellikle peynir üretimi sırasında kullanılması nedeniyle bu adı almaktadır. Özel filtreleme işlemlerinden geçirilerek üretilmekte olan bu proteinler özellikle içerisine renklendirici ve aroma katılarak da hazırlanmaktadır.

Sütten elde edilen bu protein vücut tarafından oldukça hızlı emilme sahip olduğu için genellikle insan vücudunun ihtiyaç duyduğu birçok amino asidi whey proteini sağlamaktadır. hepsiprotein.com sitesi üzerinden istediğiniz şekilde aromalı veya aromasız olarak whey protein ürünlerini satın alabilirsiniz.

Aromalı veya aromasız olarak farklı şekillerde satın alabilirsiniz. Çok doğru şekillerde kullanıldığında whey proteinleri vücut için oldukça önemli olmaktadır.

Whey Proteininin Bulunduğu Besinler

Yağsız kas kütlesini koruma görevine sahip olan ve hep proteini birçok üründen alınabilmektedir. Ancak besinlerden alınan whey proteini yeterli miktarda olmayabileceği için bu durumda özellikle spor yapan kişilerin ek olarak whey protein takviyesi almaları gerekmektedir.

Özellikle aktif spor yapan veya ağır spor yapan kişilerin kas kütlesini artırmak üzere yaptıkları egzersizler süresince mutlaka beslenme programlarını dikkat etmeleri gerekmektedir. Whey proteini bakımından zengin olan besin öğeleri şöyledir;

 • Peynir
 • Süt
 • Unlu Gıdalar
 • Yoğurt
 • Tereyağı
 • Kefir
 • Krema

Ancak bu ürünlerde belirli düzeyde whey proteini bulunduğu için mutlaka protein eksikliği görüldüğünde protein takviyesi kullanılması gerekmektedir.

Whey Protein Takviyesi Kullanılabilecek Kişiler

Whey proteini vücutta ihtiyaç duyulan önemli protein çeşitleri arasında yer almakta ve eksikliği görüldüğünde özellikle kaslarda yıkım miktarı fazlasıyla artmaktadır.

Bu nedenle vücutta bulunan whey proteininin fazla kullanılması halinde vücut bu proteine ihtiyaç duyacağı için mutlaka takviye edilmesi gerekmektedir.

Özellikle yarışçılar, profesyonel sporcular, spor yapan kişiler, diyet yapan kişiler, atletler, güç antrenmanı yapan kişiler ve sporcular düzenli olarak whey protein takviyesi kullanmaları gerekmektedir.

Whey Protein Türleri Nelerdir?

Whey protein türleri 2 farklı çeşitte bulunmaktadır. PWC Olarak kısaltılan whey protein concentrate pastorize edilmiş whey proteinden üretilmektedir.

Üretimi sırasında katı maddenin filtrelenmesi ile elde edilen bu protein türü toz formunda satışa sunulmaktadır.

whey protein türleri içerisinde yer alan ikinci çeşit ise whey protein isolate çeşidi olmaktadır. Bu protein karbonhidrat, laktoz ve yağdan arındırılarak elde edilmekte bu nedenle de diyet yapanlar için çok daha faydalı olabilmektedir.

Whey Protein Takviyesinin Faydaları

Vücudun yapı taşlarından birisi olan proteinler beden sağlığı için oldukça önemli olmaktan ve eksiklikleri görüldüğünde birçok farklı çeşitli hastalık meydana getirmektedirler. Bu nedenle vücut için önemli olan whey proteinin eksikliğinin görülmesi de birçok rahatsızlığı beraberinde getirebileceği için mutlaka takviye olarak vücuda alınması gerekmektedir.

whey protein takviyesinin faydaları içerisinde ilk sırada yağsız olarak kas kütle hacmine fayda sağlaması bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yağların yakılması, kilo kontrolünün yapılması ve yiyeceklerin protein değerini artırması gibi faydaları da bulunan bu protein özellikle egzersiz sırasında hedeflenen performansın yükseltilmesine de yardımcı olmaktadır.

Kilo vermeyi hedefleyenler ve bu süreçte diyet yapan kişilerin vücutlarından eksilmeye başlayan protein kas kütlelerinin erimesine ve bu nedenle de daha sağlıksız kilo vermelerine neden olabileceği için diyet süresince önerilen miktarda whey protein takviyesi kullanımı yapmak düzenli olarak ve sağlıklı olarak kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır.

Spor sırasında ve spordan sonra vücutta meydana gelen yorgunluğun ve dengesizliğin ortadan kaldırılmasına yardımcı olan whey proteini aynı zamanda egzersiz sırasında zarar görmüş kasların da onarılmasına yardımcı olmaktadır.

Whey Protein Kullanımı Nasıl Yapılmalıdır?

Whey protein kullanımı sırasında kullanılacak protein formlarının ve markaların ne olduğu oldukça önemlidir. Birçok farklı marka tarafından üretilmekte olan whey protein tozları en çok redup, West Nutrition ve nutriking markaları tarafından üretilmekte ve genellikle en çok tercih edilen markalar arasında yer almaktadırlar.

hepsiprotein.com sitesi üzerinden istediğiniz aramada ve özellikte yukarıda vermiş olduğumuz markalar tarafından üretilmiş olan ürünlere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu siteden almış olduğunuz ürünler hem uygun maliyetli hem de kaliteli olmakta bu nedenle de hem cebinize hem de sağlığınıza önemli ölçüde fayda sağlamaktadırlar.

whey protein kullanım zamanı beş farklı zamanda gerçekleştirilebilmektedir. Antrenmandan önce whey protein kullanımı yapmak özellikle egzersiz sırasında kaslarda meydana gelebilecek hasarların önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Bunun yanı sıra antrenman sırasında kullanılan whey protein takviyesi de kasların beslenmesine Yardımcı olacağı için önemli ölçüde fayda sağlamaktadır.

Antrenman sonrası whey protein takviyesi kullanımı ise antrenman sırasında vücudun kaybettiği proteini Yeniden vücuda sağlamaya yardımcı olmakta ve aynı zamanda antrenman sırasında hasar görmüş kasların da onarımına fayda sağlamaktadır.

Son olarak uyku öncesi tüketildiğinde ise vücutta whey proteininin depolanmasını sağlamakta ve kasların beslenmesine yardımcı olmaktadır.

Whey protein tozu içerisinde vücudun ihtiyaç duyduğu lösin, valin, BCAA, arjinin, alenin, histidi, glisin, aspartik asit, fenilalanin ve glutamik asit yer almaktadır. Böylece vücudun ihtiyaç duyduğu hem protein miktarını sağlamakta hem de bu amino asitleri vücuda takviye etmektedir.

Whey Protein Tozu Fiyatları

whey protein tozu fiyatları üretici markaya göre kayıp olduğu içeriklere göre değişiklik göstermektedir. Özellikle farklı servis sayılarına sahip olarak üretilen bu protein tozları birçok farklı fiyata sahiptirler. Özellikle ithal olarak alınan protein tozu fiyatları ile yerli üretim olan protein tozu fiyatları arasında önemli ölçüde fark bulunmaktadır.

Bunun en önemli nedeni ithal olarak alınan ürünlerin kur üzerinden hesaplanması ve bu kura göre fiyatlandırılması olmaktadır. Ancak hepsiprotein.com sitesi üzerinden en uygun fiyatlı ve en kaliteli whey protein tozu ürünlerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Whey protein tozu fiyatları ortalama olarak 400 TL ile 1500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Özellikle gramajları ve servis sayıları farklı olan whey protein tozu çeşitleri servis sayılarına ve gramına göre fiyatlandırılmaktadırlar.

Whey Protein Tozu Etki Süresi

whey protein tozu etki süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterebileceği gibi aynı zamanda yaptığı aktivite düzeyine göre de farklılık göstermektedir. Özellikle düzenli olarak egzersiz yapan kişilerin vücutlarında bulunan whey proteini çok daha hızlı tüketildiği için alınan tüm takviye kısa sürede etki göstermektedir.

Bunun yanı sıra whey proteini vücut tarafından hızlı emilime sahip olduğu için diğer protein çeşitlerine göre çok daha hızlı ve kısa sürede etki göstermektedir. Aynı zamanda yeterli beslenme ve dengeli beslenme ile birlikte whey protein tozu kullanımı yapıldığında bu ürünlerin etki süresi ve düzeyi çok daha hızlı olmaktadır.

İlk 6 ay içerisinde düzenli antrenman ve düzenli ve her protein tozu kullanımı ile gözle görülür bir etkiye sahip olmak mümkündür. Sporcu besinleri olarak da kabul edilen bu takviyeler özellikle düzenli egzersiz yapan kişiler tarafından düzenli olarak kullanılması gerekmektedir.

Protein Tozu Kullanımına Ne Zaman Başlanmalıdır?

Protein tozu kullanımına başlarken özellikle düzenli olarak egzersiz yapmaya başlanması gerekmektedir. Bu noktada özellikle egzersiz sırasında kas kaybının önlenmesi ve hasar gören kasların onarımı için whey protein kullanımına başlanması gerekmektedir.

Whey Protein Tozu Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Besin takviyesi olarak alınan ürünlerin kullanımı sırasında bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bu nedenle whey protein tozu kullanımı sırasında dikkat edilmesi gerekenler içerisinde ilk sırada ciddi sağlık problemlerinin bulunup bulunmadığı ve vücudun bu ürünleri kullandığını zaman herhangi bir yan etkiyle karşılaşıp karşılaşacağın bilinmesi gerekmektedir.

Bu nedenle whey protein tozu veya diğer besin takviyelerinin kullanımını yapmadan önce mutlaka herhangi bir sağlık problemine sebep olup olmayacağını tespit etmeniz gerekmektedir.

Protein Tozu Çeşitleri Nelerdir?

Protein tozu farklı çeşitlerde satışa sunulmaktadır. Özellikle protein tozu çeşitleri içerisinde Kazein proteini, izole protein, et proteini, bitkisel protein, whey proteini ve kompleks proteinler Protein tozu çeşitlerinden en çok tercih edilen ise whey proteini olmaktadır.

Whey proteini süt ve süt ürünlerinden alınabildiği gibi aynı zamanda whey protein tozu takviye besinlerinden de alınabilmektedir. whey proteini sütün yağından arındırılarak filtrelenmiş şekline verilen isimdir.

Özel olarak filtreleyerek üretilen bu ürünler toz haline getirilerek satışa sunulmaktadır. Aromalı çeşitleri bulunduğu gibi aynı zamanda aromasız çeşitlerde de satılan protein tozları içerisinden ihtiyacınız olanı hepsiprotein.com sitesi içerisinde yer alan ürünlerden satın alabilirsiniz.

Redup whey protein tozu, NutriKing whey protein tozu ve King whey protein tozu çeşitleri içerisinden farklı aramalara sahip olan protein tozlarını satın alabilir veya aromasız olarak tüketmek istiyorsanız seçeneklerini hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kazein Proteini Nedir?

Kazein proteini en çok tercih edilen protein çeşitleri arasında yer almaktadır. Düzenli olarak spor yapmakta olan kişilerin sık sık kullandığı kazein protein tozu özellikle süt ürünleri ve soya proteini ile birlikte kullanıldığında çok daha faydalı olmaktadır.

Uzun süreli amino asit salgılamaya yardımcı olan Kazein proteini aynı zamanda kalsiyum içeriği bakımından da oldukça zengindir. İçerisinde barındırdığı mineraller sayesinde Eklemlere ve kemiklere güçlendirici etki sağlamaktadır. Fazla kiloya sahip olan kişilerin Kuzeyin proteini kullanımı yaparak egzersiz yapmaları hızlı bir şekilde kilo vermelerini yardımcı olacaktır.

İzole Protein Nedir?

İzole protein adından da anlaşıldığı üzere yalıtılmış protein çeşididir. Bu protein tozları protein miktarı olarak oldukça yüksek olmaktalar. Ancak karbonhidrat, yağ ve laktoz seviyesi yalıtıldığı için oldukça azdır.

Kas yapımında ihtiyaç duyulan bu protein çeşidi whey proteini ile birçok noktada benzerlik göstermektedir. İzole protein ile whey proteini arasındaki farklar şöyledir;

 • Kas kütlesini izole protein çok daha fazla korur
 • İzole protein düşük yağ ve karbonhidrat düzeyi sayesinde diyet yapanlar için daha elverişlidir.
 • İzole proteinin laktoz içeriği whey proteinine göre daha azdır.
 • İzole protein tozu kullanımı has kütlesinde daha fazla artışa yardımcı olur.

Et Proteini Nedir?

Et proteini kırmızı et tüketimi ile vücuda alınan protein çeşididir. Ancak bu protein çeşidi sadece besin ile tam olarak alınmayabilir. Bu durumda et protein tozu takviyesi kullanımı ile vücudun ihtiyaç duyduğu protein miktarını sağlamak mümkündür.

Protein Tozu Kullanımı

Protein tozu kullanımı özellikle ihtiyaç duyulan miktara ve protein çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra kullanım amacına göre de farklı kullanım şekilleri bulunmaktadır. Protein tozları aromalı veya aromasız olarak iki farklı çeşitte üretilmektedirler.

hepsiprotein.com sitesi içerisinden aromalı veya aromasız olarak satın aldığını protein tozunu kullanırken ilk olarak kullanım amacınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Vücut geliştirme amacı ile protein tozu kullanımı yaparken egzersiz günlerinde kullanım yapılması çok daha önemlidir. Aynı zamanda yemekten önce veya gece yatmadan önce de kullanılabilen protein çeşitleri bulunmaktadır.

İçerisinde Lösin, izolösin, valin, arjinin, alanin, fenilalanin, histidin, glisin, aspartik asit, lizin, triptofan ve treonin gibi amino asitleri bulunduran protein tozları aynı zamanda kullanan kişilere B6 vitamini içinde takviye sağlamaktadır.

Protein Tozu Neden Kullanılır?

Protein vücutta bulunan kas kütlesinin Artırılması için oldukça önemli bir besin maddesi olmaktadır. Bu nedenle yoğun antrenman yapan ve kas kütlesi hedefleyen kişilerin vücutlarına almış oldukları protein miktarı yeterli gelmeyeceği için mutlaka protein takviyesi almaları gerekmektedir.

Protein tozu kullanımı yaparak özellikle kas kütle yoğunluğunu arttırmak oldukça kolay ve hızlı olmaktadır. Vücudun ihtiyaç duyduğu protein çeşitleri farklılık gösterebilmekte. Bu nedenle de protein satın alırken mutlaka vücudun ihtiyaç duyduğu protein çeşidini almak gerekmektedir.

Protein tozları karbonhidrat içermesi bakımından farklılık göstermektedir. Karbonhidrat bakımından en az miktarda karbonhidrat barındıran çeşit izole protein olmaktadır.

Protein tozu kullanımı yaparken mutlaka güneş görmeyen serin ve kuru ortamda saklamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Bu ürünler besin takviyeleri oldukları için belirli bir süre sonra son kullanma tarihleri dolarak bozulan bilmektedirler. Bu nedenle protein tozlarını saklarken mutlaka saklama koşullarına dikkat etmeniz gerekmektedir.