protein tozu

Protein Tozu

Besin takviyelerinden birisi olan protein tozu içerisinde yüksek dozda protein bulundurmaktadır. Genellikle kas yoğunluğunu arttırmak üzere spor yapan kişilerin vücutlarında protein miktarı oldukça fazla azalmaktadır. 

Bu nedenle Sporcuların vücutlarında genellikle protein miktarı sürekli olarak ihtiyaç duyulanın altında kalmaktadır. Vücudun ihtiyaç duyduğu protein miktarını protein tozu kullanarak arttırmak mümkündür.

Whey protein çeşidi genellikle süt ürünlerinde bulunmakta ve peynir altı suyu olarak da bilinmektedir. Whey proteini çeşitli ürünlerden almak mümkündür ancak spor yapan kişiler sürekli olarak vücutlarındaki bulunan proteini kullandıkları için besinlerden alabilecekleri protein miktarından çok daha fazlasına ihtiyaç duymaktadırlar.

Özellikle kas yoğunluğunu geliştirmeyi hedefleyen sporcuların vücutlarında protein eksikliği görüldüğü takdirde istedikleri kas yoğunluğuna ulaşmaları mümkün değildir. Bu nedenle bu kişilerin protein tozu kullanımı yapmaları oldukça önemlidir.

Protein takviyesi sıvı veya tablet formunda olabildiği gibi genellikle toz formunda daha çok kullanılmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz protein tozu takviyesini hepsiprotein.com web sitesi içerisinde yer alan ürünlerden herhangi birini tercih ederek hızlı ve güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz. 

Organizmaların temel bileşenleri olan hücreler özellikle bölünebilme için fazla miktarda proteine ihtiyaç duymaktadırlar. Bu nedenle vücutta protein eksikliği görülen kişilerde hücre bölünmesi en alt seviyelere indiği için kasların gelişimine yardımcı olacak hücreler de çoğu alamamakta bu nedenle de kas yoğunluğu artırılmaktadır. Kategorimizden protein tozu fiyatları konusunda bilgi sahibi olabilir en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Hepsiprotein.com olarak en iyi protein tozu çeşitlerini en uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz.

Proteinleri Besin Olarak Nelerden Alabiliriz?

Proteinlerin besin olarak alabileceğimiz maddeler aslında gün içinde sürekli olarak tükettiğimiz ürünler olmaktadır. Ancak bu ürünlerin kullanımı vücudun ihtiyaç duyduğu proteini karşılayacak miktarda olmalı daha azı veya daha fazlası olmamalıdır.

Özellikle aktif spor yapan kişilerin vücutları daha fazla protein ihtiyacı duydukları için egzersiz sırasında protein kaynağı olan besinleri daha fazla tüketmeleri gerekmektedir. Protein kaynakları şöyle sıralanabilir;

 • Çökelek
 • Balık
 • Peynir
 • Süt
 • Yoğurt 
 • Kırmızı Et
 • Tavuk
 • Fasulye
 • Bezelye
 • Mısır
 • Pişmiş Ispanak
 • Karabuğday
 • Chia Tohumu
 • Kinoa
 • Kuşkonmaz
 • Brokoli

Bu ürünlerin tüketimiyle vücuda protein alımı gerçekleştirilebilmektedir ancak yüksek düzeyde protein miktarına sahip olmadıkları için protein tozu takviyesi ile birlikte tüketilmeleri çok daha faydalı olacaktır.

Protein Tozu Ne İşe Yarar?

Politiğin tozu ne işe yarar? Sorusuna cevap olarak vücudun ihtiyaç duyduğu protein miktarını sağladığını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra özellikle ağır spor yapan kişilerin kas kütlelerinin yoğunluğunu arttırmak için de protein tozu kullanımına ihtiyaç duyduklarını söylemek mümkündür. 

Besin takviyesi olan bu ürünler vücuda ek protein sağlayarak kas kütlesinde artışı hızlandırmakta ve hedeflenen sonuca ulaşmayı kolaylaştırmaktadır. Protein tozu kullanımı genellikle sporcular tarafından daha çok tercih edilse de ilerleyen yaşlarla birlikte yaşlıların da kas kaybının önlemek için protein tozu kullanımı yapılmalıdır.

Bilindiği üzere kas kütlesi üzerindeki en önemli madde proteinlerdir. Bu durumda vücutta protein eksikliği görülmesi halinde vücudun halihazırdaki kas kütleleri erimekte ve yeniden kas oluşumu çok daha zor hale gelmektedir. 

Aynı zamanda protein tozu kullanımı kilo vermeyi hedefleyen kişiler içinde oldukça önemlidir. Vücut için oldukça doyurucu bir madde olan protein kullanan kişilerin kendini tok hissetmesine yardımcı olarak daha az besin tüketimi sağlamakta ve böylece kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Ancak protein takviyesi kullanırken mutlaka düzenli olarak egzersiz yapmaya ve aşırı karbonhidrat tüketiminden korunmaya özen gösterilmesi gerekmektedir. 

Protein Tozu Takviyesinin Faydaları 

Vücut geliştirme sırasında ihtiyaç duyulan protein miktarını protein tozu takviye ürünler ile karşılaşmak mümkündür. hepsiprotein.com sitesi içerisinde yer alan geniş ürün yelpazesinden herhangi birini satın alarak protein tozunun vücut için sağladığı faydalardan yararlanılabilir. Protein tozu takviyesinin faydaları şöyledir;

 • Glutatyon seviyesini yükseltir
 • Kolesterolün düzenli yükselmesine yardımcı olur
 • Kanda yüksek miktarda bulunan trigliserit düzeyini arttırır. 
 • Kötü kolesterol seviyesini düşürür.

Bunun yanı sıra vücutta diş nerede veya diş etlerinde de ciddi oranda protein ihtiyacı bulunmaktadır. Bu nedenle ağız ve diş sağlığı için, vücut fonksiyonlarının korunması için, kas ve dokuların gelişimi için veya birçok sağlık noktası için vücutta protein miktarının tam olması gerekmektedir.

Bu nedenle vücuda protein eksikliği meydana geldiğinde herhangi bir rahatsızlık veya sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmamak için protein tozu takviyesi kullanımı yapmak gerekmektedir.

Birçok farklı marka tarafından üretilmekte olan protein tozları özellikle alan kişilerin yaptığı yorumlar sonrasında en çok tercih edilen markalar içerisinde West nutrition, redup, Powertech ve NutriKing markaları yer almaktadır.

Özellikle besin takviyesi üzerine vücudun ihtiyaç duyduğu tüm maddeleri hepsiprotein.com stresi içerisinden hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Özellikle aromalı ve aromasız seçenekler ile satılan protein tozları aynı zamanda farklı gramaj ve servis sayısında da satılmaktadır. Bu nedenle ihtiyaç duyduğunuz servis sayısında ve seçenekteki protein tozunu uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz. 

Whey Protein Tozunu Kimler Kullanabilir?

Whey proteini kullanımı yapacak olan kişilerin özellikle aktif olarak protein harcamakta olmaları veya vücutlarında protein miktarının az olması gerekmektedir. whey protein tozunu kullanabilecek kişiler içerisinde güç antrenmanı yapanlar, yarışçılar, vejetaryenler, atletler, yarışçılar, sporcular, kilo vermeyi hedefleyen kişiler ve vücut geliştirmek isteyen kişiler bulunmaktadır.

Protein Tozu Çeşitleri Nelerdir?

Protein tozu farklı çeşitlerde satışa sunulmaktadır. Özellikle protein tozu çeşitleri içerisinde Kazein proteini, izole protein, et proteini, bitkisel protein, whey proteini ve kompleks proteinler Protein tozu çeşitlerinden en çok tercih edilen ise whey proteini olmaktadır. 

Whey proteini süt ve süt ürünlerinden alınabildiği gibi aynı zamanda whey protein tozu takviye besinlerinden de alınabilmektedir. whey proteini sütün yağından arındırılarak filtrelenmiş şekline verilen isimdir.

Özel olarak filtreleyerek üretilen bu ürünler toz haline getirilerek satışa sunulmaktadır. Aromalı çeşitleri bulunduğu gibi aynı zamanda aromasız çeşitlerde de satılan protein tozları içerisinden ihtiyacınız olanı hepsiprotein.com sitesi içerisinde yer alan ürünlerden satın alabilirsiniz. 

Redup whey protein tozu, West Nutrition whey protein tozu ve King whey protein tozu çeşitleri içerisinden farklı aramalara sahip olan protein tozlarını satın alabilir veya aromasız olarak tüketmek istiyorsanız seçeneklerini hızlı ve kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kazein Proteini Nedir?

Kazein proteini en çok tercih edilen protein çeşitleri arasında yer almaktadır. Düzenli olarak spor yapmakta olan kişilerin sık sık kullandığı kazein protein tozu özellikle süt ürünleri ve soya proteini ile birlikte kullanıldığında çok daha faydalı olmaktadır.

Uzun süreli amino asit salgılamaya yardımcı olan Kazein proteini aynı zamanda kalsiyum içeriği bakımından da oldukça zengindir. İçerisinde barındırdığı mineraller sayesinde Eklemlere ve kemiklere güçlendirici etki sağlamaktadır. Fazla kiloya sahip olan kişilerin Kuzeyin proteini kullanımı yaparak egzersiz yapmaları hızlı bir şekilde kilo vermelerini yardımcı olacaktır.

İzole Protein Nedir?

İzole protein adından da anlaşıldığı üzere yalıtılmış protein çeşididir. Bu protein tozları protein miktarı olarak oldukça yüksek olmaktalar. Ancak karbonhidrat, yağ ve laktoz seviyesi yalıtıldığı için oldukça azdır. 

Kas yapımında ihtiyaç duyulan bu protein çeşidi whey proteini ile birçok noktada benzerlik göstermektedir. İzole protein ile whey proteini arasındaki farklar şöyledir;

 • Kas kütlesini izole protein çok daha fazla korur
 • İzole protein düşük yağ ve karbonhidrat düzeyi sayesinde diyet yapanlar için daha elverişlidir.
 • İzole proteinin laktoz içeriği whey proteinine göre daha azdır.
 • İzole protein tozu kullanımı has kütlesinde daha fazla artışa yardımcı olur.

Kompleks Protein Nedir?

Kompleks protein birkaç farklı protein çeşidini bünyesinde bulunduran ürünlerdir. Farklı emilim sürelerine sahip olan protein çeşitlerinin birleşimi ile meydana getirilen bu tozlar vücudun hem kısa süreli hem de uzun süreli protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı olmaktadır.

Whey proteini hızlı emilme sahip olduğu için genellikle bağışıklık ve kas sistemlerinin güçlendirilmesi için çok daha ideal bir protein çeşididir. Ancak bunun yanı sıra kazein proteini ise yavaş emilimine sahip olduğu için vücudun ihtiyaç duyduğu amino asit desteğini uzun bir süre sağlamakta ve kasların yıkılmasını önlemektedir. 

Genellikle whey proteini ve kazein proteini kompleks protein tozu çeşitleri içerisinde sık sık kullanılmaktadır. hepsiprotein.com Sitesi üzerinden kompleks protein tozu çeşitlerinden ihtiyacınız olanını seçerek hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz. 

Böylece vücudun ihtiyaç duyduğu farklı protein çeşitlerini aynı anda vücudunuza sağlamış olursunuz. Kompleks protein kullanımı aynı anda farklı proteinlerin ihtiyacını karşılamak için çok daha avantajlıdır. 

Özellikle üç farklı protein çeşidi için ayrı ayrı takviye satın almak ve kullanmak yerine tek bir ürün ile ihtiyaç duyduğunuz bütün protein çeşitlerini aynı anda vücudunuza sağlayabilirsiniz. Böylece hem daha az para harcamış olursunuz hem de kullanım süreleri için kafanız karışmaz. 

Et Proteini Nedir?

Et proteini kırmızı et tüketimi ile vücuda alınan protein çeşididir. Ancak bu protein çeşidi sadece besin ile tam olarak alınmayabilir. Bu durumda et protein tozu takviyesi kullanımı ile vücudun ihtiyaç duyduğu protein miktarını sağlamak mümkündür. 

Protein Tozu Kullanımı

Protein tozu kullanımı özellikle ihtiyaç duyulan miktara ve protein çeşidine göre farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra kullanım amacına göre de farklı kullanım şekilleri bulunmaktadır. Protein tozları aromalı veya aromasız olarak iki farklı çeşitte üretilmektedirler.

hepsiprotein.com sitesi içerisinden aromalı veya aromasız olarak satın aldığını protein tozunu kullanırken ilk olarak kullanım amacınızı belirlemeniz gerekmektedir.

Vücut geliştirme amacı ile protein tozu kullanımı yaparken egzersiz günlerinde kullanım yapılması çok daha önemlidir. Aynı zamanda yemekten önce veya gece yatmadan önce de kullanılabilen protein çeşitleri bulunmaktadır. 

İçerisinde Lösin, izolösin, valin, arjinin, alanin, fenilalanin, histidin, glisin, aspartik asit, lizin, triptofan ve treonin gibi amino asitleri bulunduran protein tozları aynı zamanda kullanan kişilere B6 vitamini içinde takviye sağlamaktadır.

Protein Tozu Neden Kullanılır?

Protein vücutta bulunan kas kütlesinin Artırılması için oldukça önemli bir besin maddesi olmaktadır. Bu nedenle yoğun antrenman yapan ve kas kütlesi hedefleyen kişilerin vücutlarına almış oldukları protein miktarı yeterli gelmeyeceği için mutlaka protein takviyesi almaları gerekmektedir. 

Protein tozu kullanımı yaparak özellikle kas kütle yoğunluğunu arttırmak oldukça kolay ve hızlı olmaktadır. Vücudun ihtiyaç duyduğu protein çeşitleri farklılık gösterebilmekte. Bu nedenle de protein satın alırken mutlaka vücudun ihtiyaç duyduğu protein çeşidini almak gerekmektedir.

Protein tozları karbonhidrat içermesi bakımından farklılık göstermektedir. Karbonhidrat bakımından en az miktarda karbonhidrat barındıran çeşit izole protein olmaktadır.

Protein tozu kullanımı yaparken mutlaka güneş görmeyen serin ve kuru ortamda saklamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Bu ürünler besin takviyeleri oldukları için belirli bir süre sonra son kullanma tarihleri dolarak bozulan bilmektedirler. Bu nedenle protein tozlarını saklarken mutlaka saklama koşullarına dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Kategoriler
 • İzole Protein
 • Kompleks Protein
 • Protein Tozu
 • Whey Protein
Fiyat Aralığı
Stok Durumu
 • Stoka Var
 • Stokta Yok
Aroma
 • Ahududu
 • Ananas
 • Aromasız
 • Beyaz Çikolata
 • Bisküvi
 • Böğürtlen
 • Çikolata
 • Çikolata Fındık
 • Çikolata Muz
 • Çilek
 • Çilek Vanilya Karamel
 • Çilekli Cheesecake
 • Cookies & Cream
 • Ekşi Elma
 • Fındık
 • Frenk Üzümü
 • Hindistan Cevizi
 • Hindistan Cevizi Bal
 • Hurma
 • İce Tea Mango
 • İce Tea Şeftali
 • Kahve
 • Kahve Vanilya
 • Kapuçino
 • Karadut
 • Karpuz
 • Keçi Boynuzu
 • Kiraz
 • Kivi
 • Kivi Muz
 • Kırmızı Meyveler
 • Kola
 • Kurabiye
 • Kurabiye Krema
 • Limon
 • Limonlu Kek
 • Mango
 • Misket Limon
 • Mix
 • Muz
 • Muz Çilek
 • Nar
 • Natürel
 • Orman Meyveleri
 • Portakal
 • Portakal Vanilya Limon Karamel
 • Şeftali
 • Şeftali Yoğurt
 • Siyah Üzüm
 • Tiramisu
 • Tropikal Meyve
 • Vanilya Çilek
 • Yer Fıstığı
 • Yeşil Elma
 • Yeşil Elma & Limon
 • Bal
Marka
 • Flex Nutrition
 • Maxiway
 • NutriKing