Sepetim

Sepette ürün yok.

Kasık Yağlarını Nasıl Eritebilirim?

Kasık Yağlarını Nasıl Eritebilirim?

Kasık yağları erkek ve kadınların en büyük problemlerinden biridir. Genetiğinde yağlanma sorunu olan bireyler, kasık bölgesinde yağ birikimine daha müsaittir. Kadınlarda hamilelik ve hızlı kilo alımıyla görülür. Erkeklerde ise düzensiz beslenme ve yaşam koşulları ile ortaya çıkar. Alkol kullananlarda kasık yağlanma şikâyetlerine daha fazla rastlanır.

Kasık yağları vücuda dikkat edilmediğinde, çabuk oluşan fakat zor eritilen bir yağ tabakasıdır. Kasık yağlarını nasıl eritebilirim, yanıtını Hepsi Protein ekibi olarak;

 • Spor
 • Diyet
 • Düzenli yaşam
 • Sağlık için zararlı alışkanlıklardan kurtulmak

Şeklinde ekseriyetle önermekteyiz. Spor ile yakılan yağlar, beslenme ve ek takviyeyle desteklemezse kurtulamazsınız. 

Kilo verme matematiksel bir denklemdir. Günlük besinlerden alınan kaloriden daha fazlasını harcamaya başladığınızda kilo yakımı gerçekleşir. 

Kilo kaybı = Harcanan Kalori > Alınan Kalori

Tükettiğimiz gıdalar ve egzersiz seçiminiz yağ yakımında farklar yaratır. Bölgesel yağları eritme, yeterli yağ yakımı ile sonuçlanır. Kasık yağlarından kurtulmak isteyen herkes besin takviyelerinden faydalanabilir. 

Hızlı kilo verdiren supplementler arasında; 

Bulunur. Kilo verdiren supplementler için hemen tıklayın

Kasık yağlarını eritmek için spor önerileri detaylarını sizler için hazırladık.

Kasık Yağlarını Eritmek İçin Ters Mekik Hareketi

Ters mekik hareketi, alt karında bulunan yağ tabakasını çalıştırır. Başlangıçta 3 set ve 15 defa olmak üzere yapılmalıdır. Etkin bir şekilde uygulandığında, kasıklarda biriken yağ tabakasında gözle görülür bir incelme gözlemlenir. Hareketi yaparken bel sağlığınıza dikkat etmelisiniz. 

Kasık Yağlarını Eritmek İçin Yürüyüş Yapma

Yürüyüş bütün vücut için etkili bir spordur. Yeterli ve düzenli bir yürüyüş genel yağ tabakasında oldukça etkilidir. Özellikle yemek sonrasında yapılan yürüyüş, kasık yağlarının erimesini kolaylaştırır. Tempolu yürüyüşler kalori yakımını hızlandırır. 

Kasık Yağlarını Eritmek İçin Karın Hareketleri

Karın eritme hareketleri bacak ve tüm abdomen bölgesini eritmede etkilidir. Yapılması en zorlayıcı hareketlerden oluşur. Bu nedenle ilk egzersizlerinizi vücut kapasitenize uygun bir şekilde gerçekleştirin. Vazgeçmeden düzenli bir uygulamayla daha ilk ay etkilerini gözlemleyebilirsiniz.

Kasık Yağlarını Eritmek İçin Mekik Hareketi

Mekik hareketi bütün karın bölgesini çalıştırır. Kas oluşumu ve yağ yakımını hızlandırır. Uygulama sayınız arttıkça aldığınız verimde paralel olarak artış gösterir. Spora başlayan herkesin rahatlık gerçekleştirebileceği bir harekettir. 

Kasık Yağlarını Eritmek İçin Bacak Egzersizleri

Bacak kaldırma egzersizi alt karın bölgenizi verimli bir şekilde çalıştırır. Bacaklarınızı kaldırıp beklediğinizde yağ yakımını rahatlıkla hissedebilirsiniz. Bacak hareketleri düzenli bir şekilde uygulandığında alt karın bölgesi incelmesi sağlanır. Kısa süreli ve setli yapılan sayılar, egzersizleri daha etkili bir hale getirir. 

Kasık bölgesi yağları eritilmesi için zamanla periyotların arttırılması gerekir. İstenilen hedefe ulaşmanız, istikrarlı çalışmalarınızla mümkündür. Aksi halde istenilen sonucu alamazsınız. 

Kasık Bölgesindeki Yağlanma Nedenleri Nelerdir?

Kasık bölgesindeki yağlanma nedenleri şu şekildedir;

 • Hareketsiz yaşam ve düzenli spor yapmamak
 • Dengesiz beslenme
 • Tek yönlü beslenme alışkanlığı
 • Alkol ve zararlı maddelerin tüketilmesi
 • Genetik faktörler
 • Hormonal ilaçlar ve hormon bozuklukları
 • Kronik hastalıklar 
 • Yoğun stres

Vücuttaki bölgesel yağlanmaların iki önemli sebebi hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenmedir. Kaliteli bir yaşam sürdürebilmek adına bu kriterler önem vermenizi tavsiye etmekteyiz.

Kasık Bölgesindeki Yağlar Sağlığı Olumsuz Etkiler Mi?

Kontrolsüz kilo alımı vücuttaki bütün sistem ve metabolizmayı olumsuz etkiler. Özellikle, kasık bölgesindeki bölgesel yağlanma büyük tehlikeler içerir. Başta kolesterol ve diyabet olmak üzere birçok kronik hastalığı tetikler. 

Genital bölge baskısından dolayı cinsel organ gelişimi olumsuz etkilenir. Özellikle erkeklerde bu bölgenin yağlanması, penisin bir bölümünün kasıklara gömülmesine sebep olur. Kilo alımıyla ereksiyon durumundaki peniste küçülme gözlemlenir. Daha da doğrusu kilo aldıkça penis büyümediğinden, bölgesel yağlar penisin küçük görünmesine sebep olur. 

Düzenli diyet ve sporla kilo vermek bu sorunun önüne geçer. Ayrıca, vücudun fit görünümünü bozduğu içinde özgüven eksikliği oluşturur. Bu da akabinde psikolojik sorunları beraberinde getirebilir. 

Kasık bölgesindeki aşırı yağlanmalar bağırsaklara da baskı yapmaktadır. Bu da sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasını engeller. Fistül ve hemoroid olma olasılığını arttırır. 

Sağlığınız bozulmadan bölgesel yağ birikimine dur demelisiniz. Erken evrede önlem almanız, ileriki yaşlarda yaşayacağınız sağlık problemlerini önler. 

Kasık Bölgesindeki Yağlar Ne Zaman Yakılmalıdır?

Genç yaşta tansiyon ve diyabet gibi sağlık problemleri ile karşılaşmaya başladıysanız, kasık yağları artmış olabilir. Daha fazla yağ tabakası oluşmadan, yağlarınızdan kurtulmalısınız. 

 • Aynaya baktığınızda vücut görünümünüz sizi artık rahatsız ediyorsa,
 • Bu durumdan hoşnut değil ve mutsuzsanız,
 • Eski fit görünümünüzü özlüyorsanız,
 • Kıyafetlerinize sığmakta zorlanıyorsanız,

Derhal size uygun spor, diyet ve besin takviyesi araştırmalarına başlamalısınız. Özellikle kasık yağları inatçı bir hale gelirse, istediğiniz sonuca ulaşamazsınız.

Yemekten yaklaşık 2 saat sonra uygulanan egzersiz, vücudunuz için çok değerlidir. Tok karnına yapılan antrenmanlarda hem performansınız düşer hem de egzersiz süreniz kısalır. Vücudumuzda artan şeker dengesi uykulu hissetmenize sebep olur. Bu sebeple tok karnına egzersiz yapılması önerilmez. Sağlıklı ve mutlu bir yaşamın ilk iki şartı hareketli olmak ve dengeli beslenmenizdir. 

Hepsi Protein Mükemmel Yağ Yaktıran 6 Supplement Önerisi

Bu yazımızda kas yağları nasıl eritilir sorusuna cevap bulmuş olduk, merak ettiklerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Ayrıca sporla birleştirildiğinde mükemmel yağ yakımı sağlayan 6 supplementi de sizler için aşağıya bırakıyoruz, bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

 1. Karnitin
 2. BCAA
 3. Kreatinin
 4. Beta Alanin
 5. CLA
 6. Yeşil Çay Ekstresi

Yağ eriten supplement ürünleri sahibi olmak için hemen tıklayın.