Sepetim

Sepette ürün yok.

Kas Yapmak İçin Protein Tozu Nasıl Kullanılır?

Kas Yapmak İçin Protein Tozu Nasıl Kullanılır?

Kas yapmak için protein tozu en önemli besin takviyelerinden biridir. Spor sonrası kaslarda oluşan hasar, onarılmaya ihtiyaç duyar. Aksi durumda kas gelişiminiz zarar görür. Spor yapan ve vücut geliştirmeyle ilgilenenler, gereken proteini protein tozu ile karşılar. 

Kas Yapmak İçin Protein Tozu Nasıl Kullanılır?

Bir kişinin kas yapmak için protein ihtiyacı günlük yapılan spor, egzersiz yoğunluğu ve fiziksel özelliklerine göre değişir. Yetişkin bir birey, toplam ağırlığının 0.8 katı kadar fazla protein tüketmelidir. Protein almanız, antrenman anında hasar gören kas kütlesini onarır ve doku yenilenmesini destekler. Egzersiz günlerinde, kas gelişimine destek için protein alımını arttırmalısınız. Protein tozu kullanmamız kas yıkımını en aza indirgeyecektir.

Protein tozu ölçek kaşığı yaklaşık 25-30 gram miktarda protein alır. Bu verilere göre, almanız gereken günlük protein tozunu hesaplayabilirsiniz.  

Kas Yapmak İçin Protein Tozu Kullanmanın 5 Yolu

  1. Aşırı dozda protein tozu kullanımından kaçının.
  2. Doğru zamanda tüketin.
  3. Amaca yönelik olarak kullanın.
  4. Süt alerjisine dikkat edin!
  5. Güvenilir protein tozu markalarını tercih edin.

(En hızlı kas yapan protein tozu için hemen tıklayın.)

Dilerseniz bu konuda Hepsi Protein Ekibinden destek alabilirsiniz.

Vücut Geliştirme Protein Tozu Nasıl Kullanılır?

Vücut geliştirme protein tozu nasıl kullanılır? Eğer amacınız kas yaparak vücut geliştirmekse, protein tozunu spordan önce almalısınız. 30 dakika – 1 saat öncesinden alınan protein tozu kas gücü ve dayanıklılığınızı arttırır. Aynı zamanda, antrenman anında kasların mikro travması önlemiş olur. 

Spordan sonra protein kaynağı olarak tüketilen protein tozu ise katabolik evreyi durdurur. Böylece, hem kas yıkımı önlenir hem de amino asitlere duyulan ihtiyaç giderilmiş olur.  ‘’Kas yapmak için protein tozu nasıl kullanılır’’ diye araştıranlara, kullanım amacına göre protein tozu kullanmalarını öneririz.

Protein tozları farklı hızlarda sindirilir. Ürünün üzerinde bulunan kullanım talimatı ve önerilen zaman dilimleri muhakkak uygulanmalıdır. Bu konuda ve size özel WHEY Protein çeşitleri kullanımı için bizden destek alabilirsiniz.  

Protein Tozu Çeşitleri

Protein tozu çeşitleri protein kaynaklarına göre farklılık gösterir. Protein tozu seçimi yaparken, kaynağı hakkında da bilgi sahibi olunmalıdır. Bazı protein tozları peynir altı suyundan, bazıları ise kompleks proteinlerden oluşturulur. Mikro hasarların onarılmasında büyük etkisi olan protein tozu seçerken kalitelisinden emin olunmalıdır. 

En İyi Kas Yapan Protein Tozu Tavsiyeleri
  1. NutriKing Whey Protein
  2. Redup Whey Protein
  3. King Whey
  4. Natural Mutation Whey Protein
  5. Biohiit Whey Protein

Hepsi protein sporcu besinleri diğer ürünler için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.