Sepetim

Sepette ürün yok.

Bal Karbonhidrat Mıdır?

Bal Karbonhidrat Mıdır?

Bal karbonhidrat mı? Eğer spora başlamışsanız, sağlıklı ve düzenli bir beslenme alışkanlığı kazanmanız gerekir. Bu bakımdan günlük olarak ne yediğinizin ve içeriğinin farkında olmanın önemi oldukça fazladır.  

Bu bakımdan balın ne olduğu, kişiler tarafından sık sık sorulur. Günümüzde çok sayıda şeker türü vardır. Bunlardan bir tanesi de baldır. Bilimsel olarak bal, esas olarak monosakkaritler fruktoz ve glikozdan oluşan bir karbonhidrat türüdür.

Bal Karbonhidrat mıdır? 

Evet bal karbonhidrattır. Ayrıca Balın yaklaşık %40’ı fruktoz, %30’u glikoz ve %17’si sudur, geri kalanı diğer şekerler, karbonhidratlar ve az miktarda vitamin ve minerallerdir.

Bal protein midir?

Hayır, bal karbonhidrattır.

Balın Faydaları Neler?

Organik ve doğal bal faydaları bakımından oldukça zengindir. Bu nedenle hayal ettiğiniz vücuda kavuşmak istiyorsanız, beslenme düzeninize bunu eklemeniz de gerekir. Bilinen faydalarından bazıları yara ve yanıkların hızlı bir şekilde iyileşmesine olanak tanıması ile enfeksiyonlarla mücadele etmesidir. 

Bal nelere iyi gelir?

Hıçkırık
Stres
Zayıflık
Ağız Kokusu
Egzama Ve Dermatit
Yanıklar, Kesikler Ve Yaralar
Öksürük Ve Astım
Uyku Bozuklukları
Görüş Problemleri
Mide Ülseri
İshal Ve Dizanteri
Kusma
Yüksek Kan Basıncı
Şişmanlık
Sarılık
Artrit

Bal tüketiminin bağışıklık sistemini güçlendirerek bunlar gibi birçok hastalığı tedavi etmeye faydası vardır.

Bunların yanı sıra bal faydaları oldukça fazladır. Anti-bakteriyel, anti-viral, anti-enflamatuar ve anti-oksidan özellikleri de yer almaktadır, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

Bal Tüketirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sağlıklı beslenme düzeninizde olması gereken besinlerden bir tanesi de baldır. Ancak tüketirken dikkat etmeniz gereken bazı konular da vardır. Bunlardan biri kullandığınız balın doğal olması, yapay olmamasıdır. Kestane balı, çam balı, petek balı, çiçek balı, süzme balı fark etmeksizin orijinalliğinden emin olduğunuz bal tercih edilmelidir.

Zira doğal olmayan bir balın tüketimi size faydadan dolayı zarar getirebilir. Ayrıca ne kadar tükettiğiniz de önemlidir. Organik balın faydaları oldukça fazla olsa da fazla bunu kararında tüketmek tavsiye edilir. Fazla tüketmek de sağlık sorunlarına yol açabilir.

Ayrıca bal yemeden önce buna alerjiniz olmadığından da emin olmanız önerilir.